Souhlasíte s koncem střídání času?

 Zprávy 
26. října 2018 04:01 / Jitka Jahodová
  36   12
V neděli zažijeme jednu z posledních povinných změn času Pixabay
Už tuto neděli se bude opět měnit letní čas na zimní. Ve tři hodiny ráno se tak ručičky hodin vrátí o hodinu zpět. Navíc je to jedna z posledních povinných změn času, kterou zažijeme. S konce střídání času podle průzkumu agentury STEM/MARK souhlasí sedm z deseti Čechů.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

O nadcházejícím víkend se bude střídat letní čas se zimním. Ve tři hodiny ráno si tak budete muset přetočit ručičky o hodinu dozadu. Příjemné na celé věci je to, že se noc na neděli prodlouží a vy si tak budete moci o hodinu přispat.

Jako každý rok bude zimní čas trvat pět měsíců. Tentokrát se ale jedná o jednu z posledních povinných změn času. Vůbec naposledy si pak povinně na konci března opět přetočíme hodiny na letní čas. Právě k 31. březnu totiž Evropská komise navrhla ukončení směrnice z roku 2001 a státy si budou moci do konce dubna stanovit, zda se jejich občané budou řídit letním nebo zimním časem.

Podle více než poloviny dotazovaných by v EU měl platit jednotný čas
S ukončením střídání času podle aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK souhlasí sedm z deseti Čechů. Více se jich přiklání na stranu stálého zavedení letního času než zimního. Co se jim ale nelíbí je to, že státy si o tom budou rozhodovat samostatně. „Těsná polovina dotázaných se totiž domnívá, že by měl v EU platit stejný buď zimní, nebo letní čas a toto rozhodnutí by nemělo být na jednotlivých státech,“ upřesnili autoři studie.

Pro zrušení střídání letního a zimního času jsou lidé hlavně proto, že nebudou muset přeřizovat hodinky a vyhnou se změnám biorytmu a únavě. Odpůrci zase oponují tím, že je na to veřejnost už zvyklá a posun času navíc znamená i více světla v čase, kdy jsou lidé obvykle vzhůru.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu