Na Česko se žene vichřice. Kde hrozí největší nebezpečí?

 Zprávy 
29. října 2018 04:08 / Jitka Jahodová
  0   1
Meteorologové varují před silným větrem Shutterstock
Výstrahu před silným větrem, která je obzvlášť důrazná pro Vysočinu, Krkonoše a Jizerské hory, vydali meteorologové na pondělní odpoledne a noc na úterý. Slabší stupeň výstrahy platí na většině území ČR s výjimkou západní části Čech.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Výstrahu na velmi silný vítr s vysokým stupněm nebezpečí vydal Český hydrometeorologický ústav pro oblast uprostřed republiky – Kutnohorsko, Pardubicko, Chrudimsko, Žďársko, Havlíčkobrodsko a Jihlavsko – a také pro Krkonoše a Jizerské hory.

S nižším stupněm pak platí pro velkou část Česka s výjimkou Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje a severozápadní části středních Čech – Berounska, Kladenska a Mělnicka. Obě výstrahy platí od pondělních 17:00 do úterních 7:00.

„Od pondělního večera do úterního odpoledne bude foukat na většině území, s výjimkou západní poloviny Čech, silný vítr sedm až 12 metrů za sekundu s nárazy kolem 20 metrů za sekundu (70 kilometrů za hodinu),“ upřesnili meteorologové.

V oblastech, kterých se týká vyšší stupeň výstrahy, však mohou mít nárazy větru rychlost až 90 kilometrů za hodinu a na hřebenech hor i 110 kilometrů za hodinu.

V místech, kde silný vítr hrozí, by měli lidé zabezpečit okna a dveře, případně uklidit zahradní nábytek. Především ale musí počítat s tím, že jim může přestat fungovat elektřina, že se budou lámat stromy a padat větve. Složitá bude i jízda během poryvů větru, v krajním případě hrozí i převrácení prázdných vozidel.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu