Míra nezaměstnanosti v ČR klesla na rekordní minimum od roku 1993

 Zprávy 
02. listopadu 2018 04:06 / Jitka Jahodová
  0   2
Nezaměstnanost je u nás rekordně nízká Shutterstock
Míra nezaměstnanosti dle metodiky Českého statistického úřadu (vychází z výběrových šetření, nikoli ze statistik úřadů práce) se v září propadla na svoji nejnižší úroveň minimálně od roku 1993. Vykázala totiž úroveň 2,2 procenta, čímž klesla pod letošní rekordní minimum 2,3 procenta.
Nejnovější

Pád britské vlády může ohrozit více pracovních míst v ČR než případný pád vlády české, varuje známý ekonom

Míra zaměstnanosti mírně klesla na 75 procent, ze srpnové úrovně 75,1 procenta. Tyto úrovně míry zaměstnanosti představují rekordní maximum za celé období opět nejméně od roku 1993.

Příznivá situace na trhu práce kulminuje a další pokles míry nezaměstnanosti už příliš čekat nelze. Míra nezaměstnanosti mužů se dokonce nachází mírně nad svojí úrovní z letošního března a dubna, tudíž platí, že na rekordní minimum stáhl míru nezaměstnanosti pokles míry nezaměstnanosti žen.

Citelný pokles míry nezaměstnanosti žen, k němuž došlo mezi letošním srpnem a zářím, kdy se jejich míra nezaměstnanosti snížila ze 3,3 na 2,6 procenta, souvisí se skončením prázdnin. Ženy se totiž již v takové míře nemusí věnovat péči o své školou povinné děti a mohou se zapojit do pracovní činnosti.

Česká republika dle nejnovějších údajů vykazuje nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci OECD. V letošním druhém čtvrtletí, za něž jsou dostupná poslední mezinárodně srovnatelná data této organizace, vykazovaly míru nezaměstnanosti pod úrovní tří procent jen tří země. Kromě České republiky ještě Japonsko a Island.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Styl

Jedlé kaštany jsou oblíbenou zimní pochoutkou. Navíc jsou zdravé a pomáhají proti vyčerpání a stresu

Dům a zahrada

Jak správně doma rozmístnit zásuvky a vypínače

Zavřít reklamu