Situace dlužníků se závazky po splatnosti je v České republice neutěšená

 Zprávy 
09. listopadu 2018 04:08 / Jitka Jahodová
  0   3
📷
Další 1 fotografie v galerii
Mezi Čechy je v rámci EU druhý nejnižší podíl dlužníků se závazky po splatnosti Pixabay
Situace dlužníků se závazky po splatnosti je v České republice neutěšená. To však platí pro situaci dlužníků i v jakékoli jiné členské zemi Evropské unie. Stav v ČR tedy není nikterak výjimečný. Naopak nás může utěšovat, že podíl dlužníků se závazky po splatnosti je u nás druhý nejnižší v Evropské unii, hned po Lucembursku.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Nejprve tedy ta špatná zpráva. Pětina dlužníků se závazky po splatnosti si může ze svého příjmu nakoupit pouze nejlevnější a nejnutnější jídlo a oblečení. Pěti procentům nezbydou peníze ani na tyto základní potřeby. 

Vyplývá to z výsledků zveřejněného průzkumu, který si společnost KRUK nechala udělat v rámci akce Den bez dluhů mezi více než 1200 respondenty, z nichž polovina měla dluhy. KRUK spravuje pohledávky finančních ústavů a podniků.

A nyní ta o něco lepší zpráva. Češi jsou v EU po Lucemburčanech druzí nejspolehlivější plátci dluhu. Eurostat každoročně publikuje data za nesplácený dluh na hypotékách, leasingu, nájemném či na účtech za energie nebo vodné.

V loňském roce byla v problémech se splácením těchto částek pouze 3,2 procenta české populace, zatímco průměr EU činil 9,3 procenta. Lépe než my na tom bylo už právě jen Lucembursko, kde  daná položka činila rovná tři procenta.

V rámci EU mají největší problém se splácením dluhů na hypotékách či nájemném a energiích v Řecku a Bulharsku. V těchto zemích loni měl závazky po splatnosti hned každý druhý až třetí občan, tedy minimálně desetkrát více lidí než v ČR. Důvodem je hluboký rozvrat zejména řecké ekonomiky, ale z podstatné míry rovněž špatná platební morálka Řeků i Bulharů.

📷
1
fotografie
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu