Parlamentní boj o uzákonění manželství homosexuálů vyvolává bouřlivé emoce

 Komentáře 
18. listopadu 2018 04:07 / Marie Popelková
  0   4
Homosexuálové na sebe podle M. Šarapatky neadekvátně upozorňují Archiv
Je nás pět až deset procent a ne čtyři procenta, prohlásila Karla Šlechtová (nestr. za ANO) v diskuzi na téma manželství gayů a leseb v Parlamentu. Tento a další argumenty zaznívaly v několikahodinové diskusi o návrhu stejnopohlavních manželství ve Sněmovně. No a nás je devadesát nebo devadesát pět procent, chtělo by se mi dodat, reagoval na to Milan Šarapatka, bývalý český diplomat a bývalý nezávislý poslanec.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Sexuální orientaci si nevybíráme. Je nám dána přírodou, nebo Bohem, jak si kdo vybere, říká Šarapatka. "Homosexuálové jsou stejní lidé a mají dnes stejná práva jako všichni ostatní (heterosexuálové). Ne vždy tomu tak ale bylo. Přijde mi právě proto nepatřičné a neadekvátní, když mají někteří extrémně aktivní členové této menšinové komunity tak silnou potřebu svoji odlišnost naopak razantně zdůrazňovat," poznamenal Šarapatka.

Současný boj v Parlamentu o uzákonění manželství homosexuálů považuje proto jen za snahu o další zviditelnění a pokus o nadřazení této menšiny ve společnosti. "Myslím si, že mezi občanským sňatkem a registrovaným manželstvím již nyní fakticky žádný rozdíl není. Byl jsem u jednoho takového obřadu, v případě mých přátel, přítomen. Bylo to pro mne dosti zvláštní, ale současně velmi důstojné a mělo to všechny atributy, které patří k občanskému sňatku. Přijde mi proto docela nestoudné, že homosexuálové nyní prohlašují toto registrované partnerství za diskriminaci," konstatoval Šarapatka. Připomněl, že registrované  partnerství bylo do našeho právního řádu prosazeno homosexuály po velkých bojích v roce 2006. "Bylo to nepochybně jejich velké vítězství. A nyní se dozvídáme, že je to vlastně diskriminace. Je to přesně jako v pohádce o Smolíčkovi (...,jenom prstíček si ohřejeme...´). Co přijde pak? Poté až manželství homosexuálů uzákoníme? Uzákonění polygamie a polyandrie, nebo dokonce manželství s dětmi a pedofilie?," ptá se rozhořčeně Šarapatka.

Na debatě ve Sněmovně bylo podle něj jasně vidět, že si pocitu privilegovanosti a nadřazenosti užívají někteří členové homosexuální komunity již nyní. "Jakýsi blonďatý mladíček od Pirátů (jméno jsem, bohužel, přeslechl) tam mával duhově barevnou mapkou a argumentoval, že přece homosexuální sňatky již existují v několika zemích v západní a severní Evropě. A on přece chce také patřit na ,civilizovaný´ Západ a ne na barbarský Východ případně Jih. On, privilegovaný.... Opravdu se před ním moc stydím, že jsem takový barbar a věřím, že manželé mají být, alespoň u nás, muž a žena," doplnil Šarapatka.

Ve Sněmovně také zaznělo z úst poslankyně Radky Maxové (ANO), že "tato novela je zásadní pro stejnopohlavní páry, zejména pro jejich děti." I na tato slova Šarapata ostře reagoval. "Je myslím všeobecně známo, že děti se rodí výhradně heterosexuálním rodičům. Respektive tomu tak donedávna bylo. A i když dnešní vyspělá reprodukční medicína umožňuje narození dítěte také lesbickému páru, jak si dítě fyzicky pořídí dva chlapi, to si fakt představit nedokážu," poznamenal Šarapatka.

Dodal, že se sluší doplnit, že ve stejnou dobu je na stole ve Sněmovně opačný návrh zákona z pera poslance KDU-ČSL Marka Výborného, který požaduje, aby bylo v Listině práv a svobod zakotveno, že jen muž a žena mají právo na manželství. "Nemyslím si, že je to nezbytně nutné, neboť současná právní úprava dostačuje. A sto třicet hlasů pro jeho podporu se bude hledat v této Sněmovně velmi těžko. Ale pokud by měl být prosazen, bude to alespoň ,hráz´ proti dalším excesům homosexuálních aktivistů," uzavřel Šarapatka.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

V 50. letech připravil stát Čechoslováky o úspory. Tam, kde se vzbouřili, tvrdě zasáhl

Dům a zahrada

Máte doma v garáži akumulátorovou čtyřkolku či skútr? Dejte si pozor na baterii

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu