Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

 Zprávy 
19. listopadu 2018 04:04 / Marie Popelková
  1   2
Sněžit by mělo už i v nížinách, řidiče může zaskočit náledí Depositphotos
Teplý podzim je podle všeho definitivně za námi. Teď si naopak přijdou na své všichni ti, kdo milují pořádnou zimu. Už v pondělí má totiž na většině území sněžit. A pozor by si měli dát hlavně řidiči - na cestách totiž hrozí náledí.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) do Česka v pondělí dorazí zima se vším všudy. Mělo by být zataženo až oblačno a na většině území je třeba počítat se slabým sněžením nebo sněhovými přeháňkami. V polohách pod 300 m se mohou přechodně objevit i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 0 do -4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou držet v rozmezi od 0 do +4 °C. A pozor! Večer se může ojediněle vytvořit náledí.

Na sníh se mohou lidé těšit také v úterý, a to na většině území. V polohách pod 400 m budou postupně srážky smíšené nebo dešťové, ojediněle i mrznoucí. Teploty budou stejné jako v pondělí a rovněž se může někde objevit náledí na silnicích.

Středa slibuje podle meteorologů zataženou až oblačnou oblohu. Na většině území se vyskytne déšť se sněhem nebo sněžení a ojediněle budou srážky i namrzat. Nejnižší noční teploty budou +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty pak 0 až +4 °C.

V podobném duchu by mělo vypadat počasí i ve čtvrtek. Obloha bude převážně zatažená, místy se objeví slabé sněžení nebo mrholení, a to i mrznoucí. Pozor na mlhy, které mohou rovněž namrzat. V noci teploty klesnou na +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 1 do 5 °C.

A co se týká vyhlídek na pátek a následující víkend, slibují meteorologové zataženo až oblačno, ojediněle mrholení, a to i mrznoucí. Místy se objeví mlhy, které mohou namrzat. Postupně na horách místy, jindy jen ojediněle může být i polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 do -3 °C. Přes den bude rtuť teploměru ukazovat 0 až +5 °C.

Z hlediska měsíční předpovědi má být následující týden jedním z nejchladnějších. Podobně chladno by pak mělo být ještě v týdnu od 10. do 16. prosince.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

V 50. letech připravil stát Čechoslováky o úspory. Tam, kde se vzbouřili, tvrdě zasáhl

Dům a zahrada

Máte doma v garáži akumulátorovou čtyřkolku či skútr? Dejte si pozor na baterii

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu