Moravu i Čechy sevře mráz a sníh. Chladné počasí má prý vydržet až do Vánoc

 Zprávy 
26. listopadu 2018 04:27 / Marie Popelková
  3   0
Řidiči by měli být opatrní, hrozí náledí Depositphotos
Počasí v České republice bude v nejbližších týdnech ve znamení mrazivých telot a sněhových přeháněk. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude chladné počasí trvat až do Vánoc.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Podle meteorologů bude období od 26. listopadu do 23. prosince na našem území jako celek teplotně průměrné. Postupný pokles teplot z předchozího období bude pokračovat a nejbližší týden (od 26. 11.) už očekávají teplotně slabě podprůměrný.

Denní teploty nepřesáhnou 5 °C a z hlediska celkového množství srážek lze předpokládat, že období 26. 11. - 23. 12. bude průměrné. "Ze všech předpovědních týdnů očekáváme nejvyšší týdenní úhrny v prvním týdnu (od 26. 11.), ale i tak by měly zůstat v intervalu běžných hodnot pro toto období," informovali meteorologové z ČHMÚ. Kromě dešťových srážek se objeví i sněhové srážky, a to zejména na horách. V nižších polohách bude sněžit zatím jen přechodně.

V pondělí 26. 11. bude zataženo a na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku bude pršet. V polohách nad 800 m bude sněžit a během odpoledne a večera bude sněžit od severu postupně ve všech polohách. Noční teploty se budou držet mezi 5 až 1 °C, nejvyšší denní pak mezi 1 až 5 °C a bude větrno.

V úterý už začne přituhovat. Zpočátku bude zataženo, na jihu a východě sněžení. Během odpoledne budou srážky ustávat. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, ojediněle se může objevit náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od -2 do +2 °C.

Ve středu 28. 11. má být obloha zpočátku oblačná až polojasná, během dne postupně polojasná až skoro jasná. Večer na západě Čech částečné přibývání oblačnosti. V noci  rtuť teploměru klesne na -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce může teploměr ojediněle ukazovat i -11 °C. Nejvyšší denní teploty budou -3 až +1 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se vyskytnou mlhy, a to i mrznoucí. Na východě může být zpočátku ještě polojasno. V Čechách od západu místy sněžení, postupně déšť nebo srážky mrznoucí. Na Moravě srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce kolem -11 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, v západní polovině Čech kolem +2 °C.

Od pátku do neděle počítejte se zataženou až oblačnou oblohou, místy se objeví mlhy i mrznoucí. Místy déšť, na Moravě a v severovýchodních Čechách většinou slabé sněžení nebo srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C, na Moravě a v severovýchodních Čechách -2 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C, na Moravě a v severovýchodních Čechách -3 až +1 °C.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

V 50. letech připravil stát Čechoslováky o úspory. Tam, kde se vzbouřili, tvrdě zasáhl

Dům a zahrada

Máte doma v garáži akumulátorovou čtyřkolku či skútr? Dejte si pozor na baterii

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu