Moravu i Čechy sevře mráz a sníh. Chladné počasí má prý vydržet až do Vánoc

 Zprávy 
26. listopadu 2018 04:27 / Marie Popelková
  3   0
Řidiči by měli být opatrní, hrozí náledí Depositphotos
Počasí v České republice bude v nejbližších týdnech ve znamení mrazivých telot a sněhových přeháněk. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude chladné počasí trvat až do Vánoc.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Podle meteorologů bude období od 26. listopadu do 23. prosince na našem území jako celek teplotně průměrné. Postupný pokles teplot z předchozího období bude pokračovat a nejbližší týden (od 26. 11.) už očekávají teplotně slabě podprůměrný.

Denní teploty nepřesáhnou 5 °C a z hlediska celkového množství srážek lze předpokládat, že období 26. 11. - 23. 12. bude průměrné. "Ze všech předpovědních týdnů očekáváme nejvyšší týdenní úhrny v prvním týdnu (od 26. 11.), ale i tak by měly zůstat v intervalu běžných hodnot pro toto období," informovali meteorologové z ČHMÚ. Kromě dešťových srážek se objeví i sněhové srážky, a to zejména na horách. V nižších polohách bude sněžit zatím jen přechodně.

V pondělí 26. 11. bude zataženo a na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku bude pršet. V polohách nad 800 m bude sněžit a během odpoledne a večera bude sněžit od severu postupně ve všech polohách. Noční teploty se budou držet mezi 5 až 1 °C, nejvyšší denní pak mezi 1 až 5 °C a bude větrno.

V úterý už začne přituhovat. Zpočátku bude zataženo, na jihu a východě sněžení. Během odpoledne budou srážky ustávat. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, ojediněle se může objevit náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od -2 do +2 °C.

Ve středu 28. 11. má být obloha zpočátku oblačná až polojasná, během dne postupně polojasná až skoro jasná. Večer na západě Čech částečné přibývání oblačnosti. V noci  rtuť teploměru klesne na -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce může teploměr ojediněle ukazovat i -11 °C. Nejvyšší denní teploty budou -3 až +1 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se vyskytnou mlhy, a to i mrznoucí. Na východě může být zpočátku ještě polojasno. V Čechách od západu místy sněžení, postupně déšť nebo srážky mrznoucí. Na Moravě srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce kolem -11 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, v západní polovině Čech kolem +2 °C.

Od pátku do neděle počítejte se zataženou až oblačnou oblohou, místy se objeví mlhy i mrznoucí. Místy déšť, na Moravě a v severovýchodních Čechách většinou slabé sněžení nebo srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C, na Moravě a v severovýchodních Čechách -2 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C, na Moravě a v severovýchodních Čechách -3 až +1 °C.

Komentáře
Reklama
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Jaké tajemství během natáčení skrývala krásná princezna Lada?

Dům a zahrada

Dárky na poslední chvíli, které určitě potěší každého majitele mobilu

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu