Američané jdou Němcům pořádně po krku!

 Byznys & Finance 
21. května 2016 03:00 / Jitka Jahodová
  2   1
Volkswagen čelí dalšímu problému Shutterstock
Nejnovější

Průzkum: Se svým příjmem vychází více než polovina českých domácností

Americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC) začala vyšetřovat německou automobilku Volkswagen a její dceřiné společnosti pro podezření, že firmy porušily patenty týkající se hybridních vozidel, které vlastní americká společnost Paice. Informovala o tom agentura Reuters.

Komise dodala, že zatím v této věci nepřijala žádné rozhodnutí. Případný verdikt vůči společnosti by však pro německou firmu znamenal velkou ránu, protože po emisním skandálu se Volkswagen snaží v USA přesunout nabídku právě do oblasti hybridních aut.

Paice se snaží prosadit, aby ITC vydala nařízení, kterým se zablokuje dovoz a prodej hybridních vozidel značek VW, Audi a Porsche na americkém trhu. Žádost podala 15. dubna.

Podobný krok učinila v minulých letech i vůči japonské automobilce Toyota. S touto firmou pak v roce 2010 uzavřela licenční dohodu, která pokrývá 23 patentů. Minulý rok zase oznámila, že podobné licenční dohody uzavřela i s jihokorejskými automobilkami Hyundai a Kia.

Kromě asijských automobilek a nejnovější Volkswagenu firma bojuje i s automobilkou Ford. Spor o patentová práva se s americkou společností táhne od roku 2014, ale Fordu se podařilo docílit, že některé žaloby společnosti Paice byly zamítnuty. V dalších se na rozhodnutí stále čeká.

Dohoda TTIP ještě nezačala fungovat a Němci musí na americkém trhu řešit jeden vážný problém za druhým.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Styl

Chcete zhubnout? Zkuste potraviny, které ničí tuky na počkání

Dům a zahrada

Máte rádi přírodu a vůni dřeva? Zkuste naše tipy

Zavřít reklamu