Lidé se už změny dodavatele energií nebojí!

 Byznys & Finance 
27. února 2017 00:31 / Marek Pokorný
  0   0
Češi optimalizují své náklady na energie nejenom spořivými žárovkami...  Foto: Shutterstock
Podle letošních dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) změní ročně dodavatele stovky tisíc domácností. U elektřiny změnilo v roce 2016 dodavatele téměř o třetinu více domácností než v roce předchozím, u plynu pak 15 procent domácností.
Nejnovější

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Zajímavé je také zjištění, že lidé už očekávají od svého dodavatele energií i další služby, například poradenské, kdy požadují komplexní konzultaci ohledně optimalizace svých plateb.

V roce 2016 Češi meziročně měnili dodavatele energií výrazně častěji. K jinému poskytovateli elektřiny přešlo zhruba 360 000 odběratelů, což představuje proti roku 2015 cca 30 procent nárůst. Dodavatele plynu přitom změnilo na 204 000 zákazníků, meziroční nárůst byl necelých 15 procent.

„Lidé se už skutečně nebojí změnit svého dodavatele - parametry změny jsou totiž jasně dané, navíc se rozšiřuje nabídka tarifů, které jsou ušité na míru jednotlivým typům domácností. Našim klientům navíc vždy podrobně vysvětlíme, jak mohou ušetřit a optimalizovat svůj rozpočet na energie," říká ředitel společnosti Utylis Energie s.r.o. Radek Kupka.

Navíc přechod k nové společnosti je velmi jednoduchý. „Určitě se nikdo nemusí bát toho, že by mu třeba přestala fungovat elektřina. Tento mýtus je zcela nesmyslný. Dá se totiž zjednodušeně říci, že převod na nového dodavatele prakticky vůbec nepoznáte,“ doplňuje Radek Kupka ze společnosti Utylis Energie. Prostě stačí sepsat „Smlouvu o sdružených dodávkách elektřiny/plynu“ a „Plnou moc“, kterou zplnomocníte svého nového dodavatele k vyřízení veškerých formalit. A to je prakticky vše...

Témata: energie, elektřina, plyn
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Styl

Chcete zhubnout? Zkuste potraviny, které ničí tuky na počkání

Dům a zahrada

Máte rádi přírodu a vůni dřeva? Zkuste naše tipy

Zavřít reklamu