Taková je skutečná pravda o nezletilých migrantech v Evropě

 Uprchlická krize 
24. února 2017 03:00 / Jitka Jahodová
  6   8
Sedmnáct, devatenáct nebo dvaadvacet let? Shutterstock
Afghánec, který zavraždil studentku ve Freiburgu, byl v době činu plnoletý. Násilí vůči ženám se na území EU nedopustil poprvé
Nejnovější

Koruna slábne, nikoli však kvůli vládní krizi

Uprchlík z Afghánistánu, který je důvodně podezřelý ze sexuálně motivované vraždy studentky v německém Freiburgu, bude obžalovaný s velkou pravděpodobností jako dospělá osoba, protože v době zločinu mu podle odborného znaleckého posudku bylo nejméně 22 let. Tedy ne 17 let, jak sám uváděl.

Soudní lékaři vyhodnotili rentgenové snímky klíčních a zápěstních kostí, které prozrazují věk dané osoby, uvedla rozhlasová a televizní regionální stanice SWR.

Pokud prokuratura ve Freiburgu definitivně rozhodne o jeho zletilosti v době spáchání činu, hrozí obžalovanému v případě potvrzení viny soudem až doživotní trest vězení, v případě, že by byl souzen jako mladistvý by mu mohl být uložen maximální trest deseti let vězení.

Afghánec Husajn K. čelí obvinění ze znásilnění a vraždy 19leté studentky medicíny ve Freiburgu. Již v roce 2013 napadl na řeckém ostrově Korfu jinou studentku, které způsobil těžká zranění. O rok později byl za pokus o vraždu v Řecku odsouzen na deset let vězení, avšak na podzim 2015 ho podmínečně propustili na svobodu.

Řecké orgány však neinformovaly o tom, že uprchlík porušuje podmínky propuštění, ani po něm nevyhlásily pátrání. V listopadu 2015 dorazil tak údajně mladistvý uprchlík bez doprovodu rodičů do Německa, kde v říjnu 2016 znásilnil a následně zavraždil 19letou studentku.

V západní Evropě se momentálně nachází více než milion uprchlíků, z nichž značná část nemá žádné doklady a představuje potenciální riziko.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Styl

Padají vám vlasy? Může jít o přechodnou záležitost i vážný zdravotní problém

Dům a zahrada

Dejte na zimu do kompostu levanduli, příští sezonu se vám vyhnou škůdci

Zavřít reklamu