Taková je skutečná pravda o nezletilých migrantech v Evropě

 Uprchlická krize 
24. února 2017 03:00 / Jitka Jahodová
  6   8
Sedmnáct, devatenáct nebo dvaadvacet let? Shutterstock
Afghánec, který zavraždil studentku ve Freiburgu, byl v době činu plnoletý. Násilí vůči ženám se na území EU nedopustil poprvé
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Uprchlík z Afghánistánu, který je důvodně podezřelý ze sexuálně motivované vraždy studentky v německém Freiburgu, bude obžalovaný s velkou pravděpodobností jako dospělá osoba, protože v době zločinu mu podle odborného znaleckého posudku bylo nejméně 22 let. Tedy ne 17 let, jak sám uváděl.

Soudní lékaři vyhodnotili rentgenové snímky klíčních a zápěstních kostí, které prozrazují věk dané osoby, uvedla rozhlasová a televizní regionální stanice SWR.

Pokud prokuratura ve Freiburgu definitivně rozhodne o jeho zletilosti v době spáchání činu, hrozí obžalovanému v případě potvrzení viny soudem až doživotní trest vězení, v případě, že by byl souzen jako mladistvý by mu mohl být uložen maximální trest deseti let vězení.

Afghánec Husajn K. čelí obvinění ze znásilnění a vraždy 19leté studentky medicíny ve Freiburgu. Již v roce 2013 napadl na řeckém ostrově Korfu jinou studentku, které způsobil těžká zranění. O rok později byl za pokus o vraždu v Řecku odsouzen na deset let vězení, avšak na podzim 2015 ho podmínečně propustili na svobodu.

Řecké orgány však neinformovaly o tom, že uprchlík porušuje podmínky propuštění, ani po něm nevyhlásily pátrání. V listopadu 2015 dorazil tak údajně mladistvý uprchlík bez doprovodu rodičů do Německa, kde v říjnu 2016 znásilnil a následně zavraždil 19letou studentku.

V západní Evropě se momentálně nachází více než milion uprchlíků, z nichž značná část nemá žádné doklady a představuje potenciální riziko.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu