Tahle země je pro migranty hotovým Eldorádem

 Uprchlická krize 
24. února 2017 04:05 / Jitka Jahodová
  3   7
Není divu, že se migranti do Švédska hrnou Shutterstock
Není pro migranty snad země zaslíbenější než je Švédsko. Jaké sociální a ekonomické výhody Švédsko poskytuje a co všechno migranti ve Švédsku získají?
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Člen euroskeptické strany Švédští demokraté Ali Pour přibližuje současnou situaci ve Švédsku. Pour napsal pro think tank Gatestone Institute článek, s názvem: Přijďte do Švédska, je to Eldorado pro migranty!

„V roce 2016 dorazilo do Švédska na 160 tisíc migrantů. Švédsko je převážně křesťanskou zemí v severní Evropě, a přesto většina z nich pochází ze tří muslimských zemí na Středním východě. Ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku. Čím to je, že lidé z těchto tří muslimských zemí se rozhodnou přejít celou Evropu, aby přišli na studený sever do Švédska? Co jim vlastně Švédsko nabízí, že tak přitahuje lidi z druhé strany světa?" ptá se autor článku. Samozřejmě jsou to ekonomické a sociální výhody, které Švédsko poskytuje všem, kteří přijdou.

Pokud dostanete povolení k pobytu jako uprchlík, tak status uprchlíka vám bude vynášet až 35 dolarů na den. Migranti nemusí ani pracovat, v prvních dvou letech dostávají počáteční příspěvek. Tyto sociální výhody, mají migranti k dispozici i po dvou letech. 

Pour přibližuje situaci ve Švédsku: „Pokud migranti mají děti, získají 91 dolarů měsíčně za každé dítě, mladší 11 let a 170 dolarů za každé dítě, které je starší než 11 let." Pokud si uprchlík ve Švédsku začne hledat práci, začne mu stát pomáhat i s placením nájmu a zaplatí mu přibližně polovinu z nájmu.

Uprchlíci ve Švédsku mají kromě nemalých příspěvků k dispozici i plnou zdravotní péči, jejich děti mají dokonce nárok na léky zdarma. Různé další benefity mají děti migrantů i ve školách, kde platí výrazně menší poplatky než švédské děti.

Švédsko se stalo rájem pro migranty, kteří nechtějí pracovat, a všechno to zaplatí poctivě pracující švédský daňový poplatník, uzavírá autor článku!

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu