Absurdistán na druhou! Kvůli integraci migrantů se přistoupilo k této neuvěřitelné podivnosti

 Uprchlická krize 
27. února 2017 04:35 / Jitka Jahodová
  7   11
📷
Další 2 fotografie v galerii
Ve Švédsku budou stavět velbloudí park Shutterstock
Švédsko se rozhodlo integrovat přistěhovalce za každou cenu. Aby si ve své nové vlasti připadali co nejlépe, rozhodli se Švédové stavět v zemi velbloudí parky.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Ve švédském městě Göteborg se buduje velbloudí park. Někteří politici vyjádřili naději, že park pomůže vytvořit pracovní místa pro uprchlíky. Velbloudí centrum se staví na předměstí Angered, ve kterém se nacházejí převážně migranti.

Velbloudí park je součástí širšího projektu, který má poskytnout nízkonákladové pracovní místa v oblasti.

Projektový manažer Dan Melander doufá, že park, jehož návštěvníci budou moci velbloudy pohladit a zajezdit si na nich, se stane oblíbenou turistickou atrakcí. „Největší zdroj příjmu bude z turismu. Ve Švédsku a v zahraničí je obrovská poptávka po velbloudech. Očekáváme proto turisty z celého světa, včetně Japonska a Číny. Myslíme si také, že společnosti jako Volvo a jiné mohou  fotografovat své produkty s velbloudy a následně prodávat různé velbloudí produkty, řekl Dan Melander.

Kromě toho je Melander přesvědčený, že v oblasti jsou migranti ze Středního Východu a Somálska, kteří mají "široké znalosti" o velbloudech a že personálu tak bude poskytnut dobrý trénink jak se o zvířata starat.

Podle ředitelky švédské charity Charity Guny Holmertzové je však tento projekt rasistický a dokazuje "koloniální smýšlení" vůči migrantům, kteří žijí na předměstí Göteborgu.

„Tento projekt je absurdní. Lidé, kteří za ním stojí, chtějí, aby se z Angered stal jakýsi druh exotického cirkusu s imigranty, zvířaty a jakýmsi vyhrazeným místem, na které se lidé žijící ve městech budou chodit dívat, "řekla.

Obyvatelka Angered Florence Hansenová s takovým názorem souhlasí a o projektu mluví jako o čistém rasismu.

Dan Melander projekt brání a pro deník Göteborg-Posten řekl: „Toto určitě není žádný cirkus, a netvrdíme, že bude řešením zaměstnatelnosti pro celý" severovýchod ". Je to jen o zkoušení nových cest k růstu ekonomiky. "

Předsedkyně administrativy a zdrojů pro město, která odsouhlasila financování velbloudího parku již uplynulý rok, Marina Johanssová, se projektu také zastává: „Zdálo se nám to jako vzrušující myšlenka pro integraci, která by mohla vést k pracovním místům a nakonec i přinést do oblasti Angered turistický ruch."

Lena Salo, která je zodpovědná za financování centra, řekla: „Nejsem expertkou na velbloudy, ale myslím, že tato myšlenka má opodstatnění. Už jen když povede k získání práce pro lidi, zvláště pro Somálce, z nichž jsou mnozí vyjmuti z pracovního trhu."

Myšlenka je to opravdu výborná. A aby to bylo opravdu stylové, tak by celý objekt mohl být vytápěn velbloudím trusem. S jeho sběrem mají imigranti rovněž bohaté zkušenosti!

To už se skutečně celý svět zbláznil?! 

📷
2
fotografie
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu