Svoji zem chtějí proti migrantům ochránit, ať se to byrokratům z Bruselu líbí nebo ne

 Uprchlická krize 
28. února 2017 03:50 / Jitka Jahodová
  114   7
📷
Další 3 fotografie v galerii
Uprchlíci překračují srbsko-maďarské hranice Shutterstock
Maďarsko začalo stavět druhou linii oplocení na hranicích se Srbskem.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Druhá linie zábran na jižních hranicích se Srbskem, která se již začala stavět, bude muset být vybudována do dvou měsíců, napsal to maďarský deník Magyar Idoko.

Maďarská vláda o posílení ochrany hranic rozhodla minulý čtvrtek. Na tento projekt vyčlenila 38 miliard forintů (123,6 milionu eur).

U obce Kelebia v Bács-Kiskunské župě už stojí sloupy, na které se plot upevní. K obci Ásotthalom v Čongrádské župě byl dovezen stavební materiál. Podle informací novin Magyar Idoko určila vláda na výstavbu druhé linie zábran velmi krátkou dobu. Důvodem je zřejmě skutečnost, že s očekávaným jarním oteplením stoupne tlak migrantů na srbsko-maďarské hranice.

Součástí projektu je vybudování několika hot-spotů u hranic, kde budou pracovníci Úřadu pro občanství a přistěhovalectví (BaH) přebírat od cizinců žádosti o azyl. V první etapě vybudují tuto infrastrukturu s kapacitou 400 lidí.

Maďarsko loni v září dokončilo na svých 175 kilometrů dlouhých hranicích se Srbskem plot. Existující pohraniční bariéru preventivní posílí druhá linie oplocení, která se právě začala stavět.

Protimigrační bariéra stojí už i na maďarsko-chorvatských hranicích a Budapešť avizovala plány i na výstavbu plotu na hranicích s Rumunskem. Drátěné zábrany jsou rozmístěny také v okolí maďarsko-slovinského hraničního přechodu Tornyiszentmiklós - Pince.

Maďarská vláda si tak i nadále stojí za svým názorem, že je její povinností chránit hranice země proti ilegálním migrantům. A má pravdu!

📷
3
fotografie
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu