Dělá si ministryně legraci? S tímto prohlášením šlápla pořádně vedle!

 Uprchlická krize 
08. března 2017 04:30 / Jitka Jahodová
  5   10
Je to stále stejné! Politici pravdu nikdy nepřiznají Shutterstock
Ministryně pro zaměstnanost a integraci Ylva Johanssonová v televizním rozhovoru prohlásila, že počet znásilnění ve Švédsku "klesá, klesá a klesá".
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Reagovala tak na poznámku exšéfa britské strany UKIP Nigela Faragea, který minulý měsíc řekl, že v důsledku migrační politiky EU se z Malmö stalo hlavní město znásilnění v Evropě. O pár dní se ukázalo, že politička neměla pravdu. Počet sexuálních útoků se ve skutečnosti v roce 2016 zvýšil o 13 procent.

Johanssonová svou chybu uznala v prohlášení pro noviny Dagens Nyheter: „Založila jsem svou odpověď na informaci, kterou jsem v té době měla, že počet oznámení o znásilnění v roce 2015 klesl. Bylo ode mne nesprávné, že jsem mluvila o vývoji založeném pouze na jednom roce. Předběžné údaje za rok 2016 bohužel ukazují, že čísla jsou na vzestupu. Je důležité být korektní, samozřejmě."

Johanssonová se o klesání počtu znásilnění ve Švédsku vyjádřila v interview televize BBC. Když se měla vyjádřit k dopadu příchodu 150 tisíc uprchlíků v loňském roce, trvala na tom, že mezi zločinem a přistěhovalectvím není žádná souvislost.

Podle švédské národní rady pro prevenci kriminality může být vzrůstající trend způsoben legislativními změnami, které prý rozšířily definici znásilnění.

Je to stále stejné. Politici si prostě realitu nechtějí za žádnou cenu přiznat!

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu