Ministr vzkazuje, na co si musíme v souvislosti s migrační vlnou zvyknout. No, děkujeme pěkně!

 Uprchlická krize 
22. března 2017 04:08 / Jitka Jahodová
  351   19
Stále častější obrázek  Shutterstock
Belgický vicepremiér konstatoval, že lidé si budou muset zvyknout na teroristickou hrozbu.
Nejnovější

Další populismus politiků, který dostupnost bydlení nezlepší

Belgický vicepremiér a ministr zahraničních věcí Didier Reynders občanům vzkázal, že si na příslušná opatření proti terorismu budou muset zvyknout a přizpůsobit je každodennímu životu. Rovněž vyjádřil obavy z útoků spících teroristických buněk.

Reynders v rozhovoru pro belgickou televizi a rozhlas RTBF vyjádřil soucit a pochopení Belgičanům, kteří mají v živé paměti loňské teroristické útoky v Bruselu. Dnes uplyne přesně rok od sebevražedných atentátů na letišti a stanici metra, které si vyžádaly 32 obětí.

„Bezpečnostní opatření a změněný přístup ke společenskému životu nám umožňuje reagovat rychle a využívat důkladnou prevenci. Ale s těmito opatřeními nemůžeme žít natrvalo. Je třeba je přizpůsobit, najít rovnováhu mezi bezpečností a svobodou jednotlivce. Musíme se naučit žít s bezpečnostními opatřeními a hrozbou terorismu, "vysvětlil belgický ministr.

V Belgii od loňských útoků stále platí druhý nejvyšší stupeň teroristického ohrožení z čtyřdílné škály. Reynders potvrdil, že při aktuálním stupni ohrožení budou nadále platit tvrdá bezpečnostní opatření, ale není důvod je zpřísňovat. „Bezpečnostní opatření musíme integrovat do našeho každodenního života. Už nikdy nebudeme žít tak jako předtím," konstatoval ministr ve vysílání RTBF.

Pan ministr má bohužel pravdu. Terorismus je opravdu na vzestupu a bude Evropu a její obyvatelstvo nadále ohrožovat.

Jiná otázka ovšem je, proč politici celé Evropy, v jakémsi záchvatu pseudohumanismu, v nedávné minulosti dělali a stále dělají vše pro to, aby kdejaký muslimský magor měl cestu a usazení se na starém kontinentu co možná nejsnadnější!? 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Styl

Jak ovlivňuje pořadí, ve kterém se děti narodily, jejich charakter?

Dům a zahrada

Dřívka od nanuků nevyhazujte. Vychytávky, jak je můžete doma využít

Zavřít reklamu