Jednou hot, podruhé čehý! S otevřenou náručí jich desetitisíce vítali, teď neví, jak se jich zbavit

 Uprchlická krize 
24. března 2017 03:48 / Jitka Jahodová
  7   13
Migrantů se hodlají zbavit, ať to stojí, co to stojí Shutterstock
Rakouská vláda se rozhodla zdvojnásobit částku pro migranty, kteří se dobrovolně vrátí domů.
Nejnovější

Další populismus politiků, který dostupnost bydlení nezlepší

V úmyslu urychlit odchody asi 50 000 žadatelů o azyl, kterým nebyl udělen, chce rakouská vláda zdvojnásobit částku peněz vyplácených těm imigrantům, kteří se dobrovolně vrátí do své domovské země

Podle rakouského ministra vnitra Wolfganga Sobotky je takový plán primárně zacílen na ty, u nichž není pravděpodobné, že jim bude přiznáno právo k dlouhodobému pobytu. Jde o příslušníky z Iráku, Íránu, Afghánistánu a ze zemí subsaharské Afriky.

„Výhodou dobrovolných návratů je, že jsou méně traumatizující," říká agentuře AFP Bernd Wachter z katolické humanitární organizace Caritas Austria. „Umožní lépe organizovat jejich znovuzačlenění v zemi původu," dodává.

Rakouská vláda si pro rok 2017 stanovila limit 35 000 žadatelů. Ozývají se ovšem hlasy, že by se měl tento počet snížit na polovinu!

Pokud návrh na zvýšení "odchodného" projde, pak se tato částka zvýší z dnešních 500 na 1000 eur. I kdyby tedy tuto možnost využila polovina neúspěšných žadatelů, bude to rakouskou pokladnu stát přibližně 25 milionů eur, tedy 675 milionů korun!

Jak je vidět, tak by se Rakušané těch nedávno vítaných migrantů rádi co nejrychleji zbavili, ať to stojí, co to stojí! Vlastně se jim nelze divit!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Styl

Jak ovlivňuje pořadí, ve kterém se děti narodily, jejich charakter?

Dům a zahrada

Dřívka od nanuků nevyhazujte. Vychytávky, jak je můžete doma využít

Zavřít reklamu