Evropská unie stanoví státům, které stále odmítají uprchlíky, nové ultimátum

 Uprchlická krize 
05. dubna 2017 04:02 / Jitka Jahodová
  0   14
Být solidární přece neznamená podílet se na kdejakém pitomém rozhodnutí jednoho z členů EU Shutterstock
Celá řada zemí EU začala boj proti Polsku a Maďarsku. Buď přijmou kvótu přistěhovalců, nebo budou čelit vyhazovu z Evropské unie.
Nejnovější

Průzkum: Se svým příjmem vychází více než polovina českých domácností

Obě zmíněné země ignorovaly návrhy EU přijmout 160.000 migrantů. Zbytek bloku je připraven proti nim přijmout opatření.

Polsko ignoruje kritiku Evropské komise za svůj postoj k migrační krizi a minulý týden premiérka Beata Szydłová kritizovala plány EU na vytvoření "dvourychlostní" Evropy, která by umožnila silnějším členům rozvíjet se rychleji než jejim chudším sousedům. Maďarský premiér Viktor Orbán zase vyzval k uzavření hranic země.

Obě země se nyní budou muset rozhodnout, zda si budou držet svoji anti-migrační rétoriku, pokud to ohrozí jejich členství v EU, řekl diplomatický zdroj pro Times. „Budou muset udělat volbu: buď budou v evropském systému, nebo ne. Nemohou vydírat Evropskou unii, jednota má svou cenu."

Očekává se, že Evropský soudní dvůr (ESD) se podívá na zákonnost migračních kvót, a obecně se očekává, že rozhodne v jejich prospěch před koncem tohoto roku. Zdroj dodal: „Jsme přesvědčeni, že ESD potvrdí kvóty. Pak se Polsko a Maďarsko budou muset řídit rozhodnutím. Pokud tomu tak nebude, pak budou čelit následkům, finančním a politickým."

Migrační kvóty EU byly široce kritizovány a prohlášeny za neúčinné. Někteří východoevropští členové včetně Slovenska a České republiky čekají, jak se vyřeší spory mezi Evropskou unií a Maďarskem a Polskem.

Německo, Francie a Itálie vyzvaly k trvalému systému kvót, který by nahradil stávající zvláštní opatření. Podle těchto zemí by se nedodržení mělo pokutovat.

Je to prostě tak, že kdo nehodlá sklopit uši a poslouchat zejména Německo i s jeho nesmyslnými návrhy jak se zbavit migrantů, které si Merkelová osobně pozvala, bude v EU zemí druhé kategorie!

Ale být solidární přece neznamená podílet se na kdejakém pitomém rozhodnutí jednoho z členů EU.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Styl

Chcete zhubnout? Zkuste potraviny, které ničí tuky na počkání

Dům a zahrada

Máte rádi přírodu a vůni dřeva? Zkuste naše tipy

Zavřít reklamu