Žena utrpěla vážné popáleniny při záchraně svého psa, který vběhl do horkého pramene

 Zahraniční 
09. října 2021 14:21 / Radka Jančová
  0   0
📷
2 fotografie v galerii
Žena vběhla za svým psem přímo do horkého vřídla, aby ho zachránila Shutterstock
Dvacetiletá žena ze státu Washington utrpěla závažné popáleniny při návštěvě národního parku Yellowstone. Pes vyskočil z auta a vběhl do horkého pramene Maiden´s Grave poblíž řeky Firehole.

Žena vběhla za svým psem přímo do horkého vřídla, aby jej zachránila. Její otec ji však pohotově vytáhl ven. Žena utrpěla vážné popáleniny téměř po celém těle od ramen až po chodidla. Následně byla převezena do Regionálního zdravotnického centra, které se zabývá popáleninami (Burn Center at Regional Medical Center) ve východním Idahu, před tím jí byla strážci parku a hasiči poskytnuta zdravotní péče. Pes byl z pramene vyloven a později na následky popálenin zahynul. Celou situaci nadále vyšetřuje vedení parku.

V Yellowstonu je více než deset tisíc hydrotermálních útvarů včetně gejzírů a horkých vřídel. Ty mohou mít teplotu až kolem 94 stupňů Celsia. Voda v prameni Maiden´s Grave, kde se celá situace odehrála, má něco kolem 93 stupňů Celsia. Správci národního parku Yellowstone vždy upozorňují návštěvníky, že půda v hydrotermální oblasti parku je křehká a přímo pod ní je vroucí voda. Všichni návštěvníci by se proto měli striktně držet všech vyznačených stezek a v oblastech okolo termálních útvarů by měli být obzvláště opatrní.

I přes všechna důrazná varování správy parku není tento případ ojedinělý. V květnu roku 2020 utrpěla žena popáleniny poté, co spadla do termálního pramene, a to i přes to, že byl park z důvodu pandemie covid-19 uzavřen. V srpnu 2021 se v parku procházela po termálních oblastech mimo vyznačené stezky žena ze státu Connecticut. Ta byla nakonec za porušení řádu parku odsouzena k sedmi dnům vězení. V Yellowstonském národním parku zahynulo při pádu nebo vstupu na termální půdu již 20 lidí.

Zdroj: nbcnews.com, edition.cnn.com, BBC.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu