Sluníčkáři znejistěli. Tihle lidé se chystají podpořit prezidenta

 Zahraniční 
16. ledna 2017 04:00 / Jitka Jahodová
  4180   41
Motorkáři se chystají při inauguraci vytvořit živý řetěz na obranu Donalda Trumpa Shutterstock
Přívrženci Obamy či Clintonové, kteří jsou organizováni v různých občanských sdruženích, se rozhodli začít týden protestů proti inauguraci nově zvoleného amerického prezidenta. Informaci přinesla agentura Reuters.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Sluníčkáři však částečně znejistěli, když se dozvěděli, že na podporu Donalda Trumpa během inaugurace se chystají američtí motorkáři. A nejde jen o tzv. "slušné" motorkáře. Trumpovi vyjádřili podporu i členové motorkářských skupin, jejichž část podle FBI odpovídá za obchod se zbraněmi, drogami, prostitucí či jinou násilnou trestnou činností na území USA.

Řeč je o známých Bandidos, Comancheros, Vagos, Hells Angels, Outlaws, Warlocks, Rebels, Mongols a jiných. Veřejnosti je například známá dlouhotrvající válka mezi Bandidos a Hells Angels, kdy tyto gangy bojovaly o ovládnutí obchodu s drogami a zbraněmi a v bojích používali automatické zbraně, kulomety i granátomety.

Američtí sluníčkáři organizující protesty proti Trumpovy vyzývají k boji za práva menšin, a záchranu Obamacare. Navzdory četným výzvám však na mítinky přichází méně lidí než organizátoři očekávali. Účast na protestech přímo při inauguraci naopak přislíbilo zhruba 30 skupin zastupující americké LGBT komunity. Když však organizátoři zjistili, kdo se hodlá postarat o klidný průběh inaugurace, poněkud ve svém protestním úsilí polevili.

Šéf Svazu motorkářů v USA totiž přislíbil, že motorkáři vytvoří při inauguraci Donalda Trumpa živý řetěz a budou chránit celou ceremonii. „Budeme tam a vytvoříme hradbu z těl. Budeme stát proti všem těm, kterým by se podařilo projít přes policisty".

Z jeho slov vyplývá, že počítá s možností selhání policie. V americké policii a státních orgánech je totiž stále dostatek lidí, kterým je zvolení Trumpa opravdu silně "proti srsti", a kteří by  mohli mít zájem na vyvolání nepokojů při inauguračním obřadu.

Pokud by však došlo k nějakým protestním akcím, které by se motorkářské "ochrance" nezamlouvaly, potom se dá očekávat, že protestující by mohli hodně splakat nad výdělkem. O motorkářích je totiž známo, že pro ránu nejdou nijak daleko!

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu