Miliardář nabídl pomoc Thajcům při záchraně chlapců z jeskyně. Ví, jak dostat skupinku ven

Elon Musk poslal do Thajska tým svých lidí
 Zahraniční 
07. července 2018 04:24 / CNBC
  0   0
Americký miliardář a vizionář Elon Musk nabídl pomoc thajské vládě při záchraně 12 chlapců a jejich trenéra, kteří jsou uvězněni v zaplavené jeskyni.
Nejnovější

Kam se zachráněnými 450 migranty? Babiš i Hamáček mají jasno

V sérii tweetů pak přímo popsal, jak by jeho tým mohl týmu záchranářů pomoct a navrhl i jedno možné řešení, jak skupinu z jeskyně dostat.

Musk přišel v reakci na tweet, v němž ho jeden uživatel vyzýval k pomoci thajským záchranářům, s návrhem, že by se do jeskyně mohly vložit v průměru asi metr široké nylonové trubice, které by se daly nafouknout „jako nafukovací hrad“ a mohly by tak vytvořit podvodní tunel.

Zmínil také, že jeho společnost Boring Company, která se zaměřuje na infrastruktury a stavbu tunelů, „je dost dobrá ve vyhlubování děr“.

Mluvčí společnosti uvedl, že zástupci nyní komunikují s thajskou vládou, aby zjistili, jak mohou pomoci. „Posíláme lidi SpaceX/Boring Company z USA do Thajska ještě dnes, abychom nabídli pomoc na místě,“ řekl.

„Jakmile zjistíme, čím můžeme pomoct, co můžeme dodat, uděláme to. Zatím získáváme informace od lidí na místě, abychom zjistili, jak nejlépe pomoci,“ dodal.

Musk skrze své tweety dumal nad tím, zda by společnost, kterou založil v roce 2016, nemohla nabídnout svůj „pokrokový georadar“. Dodal, že by mohl vládě zároveň poskytnou plně nabité baterie Powepack a čerpadla.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Vrásky na čele zbytečně přidávají roky. Známe triky, jak se jich docela snadno zbavit

Dům a zahrada

Když vás omrzí zavařování, zkuste fermentaci ovoce

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou