Miliardář nabídl pomoc Thajcům při záchraně chlapců z jeskyně. Ví, jak dostat skupinku ven

 Zahraniční 
07. července 2018 04:24 / Jitka Jahodová
  0   0
Elon Musk poslal do Thajska tým svých lidí CNBC
Americký miliardář a vizionář Elon Musk nabídl pomoc thajské vládě při záchraně 12 chlapců a jejich trenéra, kteří jsou uvězněni v zaplavené jeskyni.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

V sérii tweetů pak přímo popsal, jak by jeho tým mohl týmu záchranářů pomoct a navrhl i jedno možné řešení, jak skupinu z jeskyně dostat.

Musk přišel v reakci na tweet, v němž ho jeden uživatel vyzýval k pomoci thajským záchranářům, s návrhem, že by se do jeskyně mohly vložit v průměru asi metr široké nylonové trubice, které by se daly nafouknout „jako nafukovací hrad“ a mohly by tak vytvořit podvodní tunel.

Zmínil také, že jeho společnost Boring Company, která se zaměřuje na infrastruktury a stavbu tunelů, „je dost dobrá ve vyhlubování děr“.

Mluvčí společnosti uvedl, že zástupci nyní komunikují s thajskou vládou, aby zjistili, jak mohou pomoci. „Posíláme lidi SpaceX/Boring Company z USA do Thajska ještě dnes, abychom nabídli pomoc na místě,“ řekl.

„Jakmile zjistíme, čím můžeme pomoct, co můžeme dodat, uděláme to. Zatím získáváme informace od lidí na místě, abychom zjistili, jak nejlépe pomoci,“ dodal.

Musk skrze své tweety dumal nad tím, zda by společnost, kterou založil v roce 2016, nemohla nabídnout svůj „pokrokový georadar“. Dodal, že by mohl vládě zároveň poskytnou plně nabité baterie Powepack a čerpadla.

Komentáře
Reklama
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Princezna, která se styděla. Co pro ni bylo vrcholem erotiky v pohádce Byl jednou jeden král?

Dům a zahrada

Jak správně pečovat o vánoční kaktus, aby krásně kvetl

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu