Mladý muž nepřežil policejní zatýkání. Letos jde už o třetí případ úmrtí po policejním zásahu

 Zprávy 
27. října 2021 17:28 / Marie Popelková
  3
📷
1 fotografie v galerii
Během zatýkání muž zkolaboval a zemřel Pixabay
Tragická událost se stala dnes ráno v Plzni. Policejní zatýkání zde nepřežil mladý muž (27). Toho chtěla policie zpacifikovat poté, co napadl svého příbuzného.

Policie oznámila, že muž se dobýval do jednoho domu ve čtvrti Lochotín a napadl nejprve svého příbuzného a poté i přivolané policisty. Protože se choval velmi agresivně, rozhodli se ho strážci zákona usměrnit pomocí donucovacích prostředků. Muž podle policie neměl žádná zjevná zranění. Najednou ale zkolaboval a už se ho nepodařilo oživit ani policistům, ani záchranářům. Případ už prověřují kriminnalisté a policie zatím nebude poskytovat žádné bližší informace. Nechce upřesnit ani to, jaké donucovací prostředky při zatýkání použila.

Plzeňský případ ale není letos prvním úmrtím po policejním zásahu. Dne 19. června zasahovali policisté v Teplicích kvůli potyčce dvou mužů, kteří poškozovali cizí auta. Šestačtyřicetiletý muž poté zemřel v sanitce. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací. Tento týden policie zveřejnila závěry pitevní zprávy, podle níž mezi zákrokem policistů a úmrtím muže není souvislost a smrt muže přímo souvisela s intoxikací pervitinem. Informovala o tom ČTK a ČT24.

Dalším mrtvým se stal letos v srpnu čtyřiadvacetiletý muž, a to v Březnici na Příbramsku po zákroku strážníků. Události předcházelo fyzické napadení mezi čtyřmi idmi. K potyčce byli přivoláni strážníci, kteří při zásahu použili slzotvorný prostředek. Mladík upadl do bezvědomí a později v nemocnici zemřel. Podle soudního lékaře byl příčinou úmrtí otok mozku způsobený úrazem. Mechanismus vzniku zranění je předmětem dalšího znaleckého zkoumání.

Zdroj: ČT24, ČTK.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Přesolené jídlo nemusí letět hned do koše. Chuť můžete spravit dalšími přísadami

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu