Lékaři varují rodiče před nebezpečnou hračkou. Dokáže udělat díry ve střevech

 Zprávy 
15. listopadu 2021 07:14 / Marie Popelková
  8
📷
1 fotografie v galerii
Lékaři už museli kvůli spolknutým magnetickým kuličkám operovat několik dětí Pixabay
S magnetickými kuličkami si děti vyhrají, tato hračka ale představuje velké nebezpečí. Po polknutí způsobují magnety v zažívacím ústrojí pořádnou paseku. Brněnští lékaři už ošetřili desítky dětí a čtyři museli i operovat. Hračkou se nyní zabývá také Česká obchodní inspekce.

V žaludku holčičky jich lékaři nakonec našli dvacet. Měla štěstí. Rodiče to zjistili včas. „Vytahovalo se to přes pusu, přes hrtan, trvalo to přes dvě hodiny,“ dodala matka.

Brněnští dětští lékaři ale zdaleka nejsou jediní, kdo na nebezpečnou hračku upozorňuje. „Byly k tomu přednášky na našich konferencích, lékaři z Prahy mají úplně stejnou zkušenost. Je to zvláštní, že pořád možnost je, že dítě se k tomu dostane,“ diví se.

Česká obchodní inspekce se už hračou na podnět lékařů zabývá. Kontroluje výrobek hned od sedmi různých prodejců.  „Pokud to někdo označil jako hračku, tak se domnívám, že nemohla projít zákonným schvalovacím postupem,“ řekl pro Českou televizi ředitel ČOI Brno Karel Havlíček.

Inspektoři se domnívají, že magnetické kuličky kontrolními testy neprojdou. Prodejci by je tak nesměli prodávat jako hračku a museli by doplnit varování, co při manipulaci s nimi hrozí.

Zdroj: ČT24.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Tech

Funkce na chytrých telefonech, která udržuje vaše hesla v bezpečí, bude brzy vypnuta

Zavřít reklamu