Myšlenkové pochody nadutých hlupáků. Lidé jako Landa ničí úctu k zákonům

 Zprávy 
16. listopadu 2021 09:02 / Stanislav Koudelka
  46
📷
1 fotografie v galerii
Daniel Landa jakoukoli zodpovědnost za nemocné odmítá Shutterstock
Krajská hygiena zahlcena desítkou tisíc mailů od iniciativy Zlatý špendlík. Podle Daniela Landy legitimní protest, který neporušuje žádné zákony. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) však kvůli těmto "zbytečným žádostem" končí lidé s covidem v nemocnicích a na zpěváka chystá trestní oznámení pro podezření ze sabotáže.

„Zatím přišlo na Krajskou hygienickou stanici asi 10 tisíc zbytečných žádostí podle zákona 106 od iniciativy Zlatý špendlík. Hygienici je řeší. Ti, co se zapojili do této, akce by měli vědět, že díky nim skončí v nemocnicích více lidí. Ministerstvo zdravotnictví podává na tuto iniciativu trestní oznámení pro podezření ze sabotáže,“ napsal si před několika dny Vojtěch na twitterový účet.

Daniel Landa ale jakoukoli zodpovědnost za nemocné odmítá. „Krajské hygienické stanice zahltili lidé, kteří chtějí informace. Kteří chtějí přesná čísla o kontrolách, kolik bylo uděleno trestů a jakých trestů. Protože stát neustále zpřísňuje. Ohání se nedodržováním opatření, takže chceme vědět kolik kontrol, kolik lidí a kde to nedodržují. Realizujeme zákonnou cestou právo na informace, těmi se manipuluje a nám se to nelíbí,“ sdělil pro iDnes s tím, že s daty se od začátku pandemie „nehorázně manipuluje“, proto jeho iniciativa žádá relevantní informace.

Iniciativa Zlatý špendlík tak dále vyzývá občany, aby psali hygienickým stanicím. „Jsme přesvědčeni, že je na čase, aby každý z nás využil svého práva žádat po Krajské hygienické stanici informace o těchto kontrolách. KHS mají zákonem stanovenou lhůtu na odpověď a jsou dle zákona povinny vám informace poskytnout,“ píše se v oznámení Zlatého špendlíku.

Drtivá část veřejnosti včetně odborníků a politiků však takové jednání odsuzuje. „Jednáme zákonně. Žádný zákonodárce není schopen domyslet myšlenkové pochody nadutých hlupáků, kteří jsou schopni zneužít jakékoliv bohulibé pravidlo proti jeho smyslu. Lidé jako Landa ničí úctu k zákonům, protože jejich smysl vidí v jejich zneužití,“ reagoval na Twitteru Miroslav Kalousek.

„Našlápnuto na rekordní počet nově odhalených případů od začátku epidemie. Jak veřejnoprávně okomentovat iniciativu Zlatý špendlík...?“ ptá se reportér České televize Michal Kubal. 

Daniel Landa je prostě "rebel". Templářský rytíř, kouzelník Žito a další jeho "kejkle" se daly přejít s úsměvem, hlupáka dělal pouze sám ze sebe a nikomu neškodil. Toto je však jiná "liga", tentokrát jsou v ohrožení stovky, možná tisíce životů. A kvůli čemu? Šikanování úředníků, když někdo nemá odvahu ukázat neposlušnost těm, kteří za současný stav skutečně mohou... Jak odvážné!

Zdroje: Twitter, Iniciativa Zlatý špendlík, iDnes.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu