Babiš poprvé veřejně připustil kandidaturu na prezidenta. Prozradil dokonce, za jakých podmínek do boje půjde

 Zprávy 
20. listopadu 2021 10:07 / Marie Popelková
  116
📷
1 fotografie v galerii
Andrej Babiš své fanynce potvrdil, že zvažuje kandidaturu na prezidenta Depositphotos
Hodně se o tom v posledních týdnech spekulovalo, ale teď to konečně dosluhující premiér Andrej Babiš (ANO) přiznal na veřejnosti. Skutečně uvažuje o kandidatuře na prezidenta. Prozradil dokonce, za jakých podmínek do boje půjde.

Andrej Babiš ve videu na Facebooku odpovídal své fanynce, která se ho na prezidentskou kandidaturu přímo zeptala. A Babiš jí odpověděl, že pokud se najde dostatek lidí, kteří by ho podpořili, kandidovat by mohl. „Všichni se na to ptají. Tak mě snad napadlo, že kdyby lidi začali sbírat ty petiční archy a posbírali by dost podpisů... Ale nechci předjímat, uvidíme, teďka to fakt není téma,“ řekl ve videu Babiš. Dosud přitom na novinářské dotazy na toto téma odpovídal spíše zdrženlivě.

Naposledy v rozhovoru pro web Blesk.cz uvedl, že prezident Miloš Zeman by si jeho kandidaturu přál. Rozhodnout ale podle něj musí hnutí ANO. Téma už pak dále nerozebíral s tím, že se chce soustředit na opoziční roli v Poslanecké sněmovně.

Právě druhé místo ANO ve volbách podle mnohých komentátorů povede k Babišově kandidatuře na prezidenta. Na otázku CNN Prima News z počátku roku 2021, jestli může vyloučit svou kandidaturu na Hrad, Babiš odpověděl: „Co můžeme vyloučit? Nevyloučit můžeme jenom smrt.“

Ještě před několika lety přitom dosluhující premiér funkci prezidenta kategoricky odmítal. „Nikdy nebudu kandidovat na prezidenta. Náplň jeho práce by mě nikdy nebavila a ani na ni nemám předpoklady,“ psal v listopadu 2014 Babiš na Twitter.

Pro kandidaturu na prezidenta jsou potřeba podpisy nejméně dvaceti poslanců nebo deseti senátorů. Alternativou je nasbírat alespoň 50 000 podpisů k petici. Hnutí ANO patří v současné Sněmovně 72 křesel, Babiš by tak mohl kandidovat díky jejich hlasům. Ve videu ale naznačil, že by si chtěl zajistit podporu veřejnosti.

Zdroj: CNN Prima News, Facebook.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Přesolené jídlo nemusí letět hned do koše. Chuť můžete spravit dalšími přísadami

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu