Krátce po návštěvě Andreje Babiše převezla sanitka s mobilní JIP Miloše Zemana do Ústřední vojenské nemocnice

 Zprávy 
10. října 2021 13:33 / Radka Jančová
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Prezidenta Miloše Zemana odvezla sanitka s mobilní JIP ze zámku v Lánech  Profimedia
Ze zámku v Lánech převáží sanita prezidenta České republiky Miloše Zemana do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) sanitka. Potvrdila to mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Prezident Zeman 10. října 2021 v pozdním dopoledni přijal předsedu strany ANO Andreje Babiše. Chvíli poté komentoval vyjádření prezidenta k výsledku voleb na twitterovém účtu jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

"Blahopřeji vítězům voleb a všem poslancům, kteří byli zvoleni, bez ohledu na jejich příslušnost k politickým stranám a uskupením. Přeji jim mnoho úspěchů v jejich další práci. Miloš Zeman prezident republiky"

Krátce po návštěvě Andreje Babiše potvrdila mluvčí ÚVN Jitka Zinke zprávy o převozu prezidenta České republiky do Ústřední vojenské nemocnice. Ačkoli měl prezident Zeman naplánovaný odjezd do nemocnice ve 12:00 hodin, absolvoval ještě předtím schůzku s premiérem.

V posledních dnech veřejnost  spekulovala o zdravotním stavu prezidenta republiky a o tom, zda je schopen vykonávat svou funkci, neboť z Hradu právě prostřednictvím mluvčího Jiřího Ovčáčka zaznívaly různé informace.

K tomu se samozřejmě po skončení voleb váže otázka, zda bude prezident schopen, dle toho, jak mu ukládá ústava, pověřit vítěze voleb nebo současného premiéra sestavením vlády. Sněmovna by tak v této výjimečné situaci mohla převzít pravomoc a mohla by jmenovat na ustavující schůzi den po volbách své představitele.

Hradní mluvčí dále prostřednictvím svého twitterového účtu napsal, že prezident republiky s hospitalizací v ÚVN souhlasil na základě doporučení svého ošetřujícího lékaře prof. Miroslava Zavorala. Dále poprosil politiky a novináře o citlivý přístup k hospitalizaci pana prezidenta. "Každý můžeme onemocnět, pak má být na prvním místě lidskost, přání brzkého uzdravení. K tomu nás vede víra i svědomí."

Ve 14.00 hodin se má ke zdravotnímu stavu na tiskové konferenci vyjádřit i ředitel nemocnice a prezidentův ošetřující lékař.

Zdroj: Twitter.com, CT24.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu