Na Českou republiku se valí zima. Čeká nás nejchladnější noc, přijdou mrazy i sníh

 Zprávy 
11. října 2021 12:28 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
V nejbližších dnech venku pořádně přituhne Pixabay
Zdá se, že slunečný podzim je za námi. V následujících dnech nás totiž podle meteorologů čeká výrazné ochlazení. Nouze nebude ani o mrazivé teploty nebo sněhové přeháňky.

Pokud jste ještě ze skříní nevytáhli čepice, máte nejvyšší čas. Už dnes bude přes naše území postupovat k jihovýchodu studená fronta, za kterou začne proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu. A co nám to přinese? Pro milovníky tepla nic dobrého.

V pondělí bude ještě polojasno, během dne od severozápadu oblačno až zataženo. Na severozápadě Čech se místy objeví přeháňky, na Moravě a ve Slezsku lze přeháňky čekávat spíše ojediněle, a to až později večer.

V úterý už ale přijdou i smíšené či sněhové přeháňky, zatím jen v oblastech nad 1000 metrů. Teploty se budou přes den držet mezi 9 až 13 °C. A se smíšenými či sněhovými přeháňkami je potřeba počítat i v dalších dnech, objevit se mohou i v oblastech nad 800 metrů. Rtuť teploměru vystoupá ve středu  až k 11 °C, podobné to bude také ve čtvrtek. V pátek a o nadcházejícím víkendu pak můžeme přes den naměřit až 14 °C.

Zato noci budou opravdu chladné. "Nejchladnější noc nás čeká z pondělka na úterý, kdy mohou být až tři stupně pod nulou. V úterý se budou noční teploty pohybovat od 7 do 3 °C, ale na východě může být podstatně chladněji. Ve středu očekáváme noční teploty 5 až 1 °C a místy přízemní mrazíky, ve čtvrtek může v noci opět mrznout. V pátek očekáváme noční teploty 6 až 2 °C, někde bude i kolem nuly. A o víkendu může teploměr ukazovat v noci 4 až -1 °C," píše na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Témata: počasí, podzim, zima, sníh, mráz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu