Prezident Zeman leží na ARO, Graubner vyzývá k modlitbě a senátní komise projedná, co dál

 Zprávy 
11. října 2021 16:35 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Se zdravím Zemana to vypadá hodně špatně Depositphotos
Hrad v Karpatech není tak tajemný jako Pražský hrad, alespoň co se posledních dnů a zdraví prezidenta Miloše Zemana týče. Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke sice potvrdila, že je hlava státu ve stabilizovaném stavu, ale situace je zjevně vážná. Nasvědčuje tomu mnoho věcí.

A zdravotním stavem Zemana se bude ve středu zabývat také senátní ústavní komise. Její jednání svolal předseda komise Zdeněk Hraba (STAN). „Svolal jsem ústavní komisi Senátu k řešení možností, mezi které patří mimo jiné i článek 66 Ústavy – prohlášení prezidenta za neschopného výkonu úřadu,“ napsal Hraba na svém twitterovém účtu. Podle něj je třeba odvrátit hrozbu, že bude chod ústavních institucí paralyzován, pokud prezident kvůli zdraví nebude schopen zastávat svůj úřad.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil opakovaně vyzval Hrad, naposledy tuto neděli, aby zveřejnil bližší informace o zdravotním stavu prezidenta. A nejen politici, ale i experti jsou přesvědčeni, že občané mají právo vědět, zda je Miloš Zeman schopný vykonávat úřad. Například prezident České lékařské komory Milan Kubek v České televizi uvedl, že je nepochybné, že zdravotní stav prezidenta je vážný, a je legitimní právo občanů vědět, zda bude schopný vykonávat svůj úřad. „Chtěl bych mu doporučit, pokud si to mohu dovolit, aby povolil svým ošetřujícím lékařům podávat informace o jeho zdravotním stavu,“ dodal.

Zdroj: cirkev.cz, ČTK, ČT24, iDnes.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu