خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Ve sporu o platech řidičů kamionů je rozhodnuto

 Zprávy 
16. února 2018 04:35 / Jitka Jahodová
  0   1
Podle Ťoka by tuzemské dopravce směrnice zlikvidovala Česká televize
Řidiči kamionů nedostanou mzdu podle států, kterými projedou. Dopravce by to zlikvidovalo. Česká republika chce do poloviny roku vyjmout dopravní služby z působnosti směrnice EU o vysílání pracovníků.
Nejnovější

Merkelová chce Maďarsko připravit o jeho nejdůležitější právo

Dálková tranzitní doprava by neměla regulaci podléhat, uvedl ministr dopravy v demisi Dan Ťok. Pokud by totiž čeští řidiči dostávali minimální mzdu podle toho evropského státu, kterým projíždějí, ohrozilo by to konkurenceschopnost tuzemských přepravních firem.

Řidiči kamionů, kteří pracují tři a více dní v měsíci mimo svou vlast, by podle směrnice EU měli dostávat minimální mzdu té země, kde působí. Nařízení je součástí změn v oblasti mobility v Unii, které Evropská komise představila loni na konci května.

Komise tehdy svým návrhem na minimální mzdu vyslyšela přání především Francie a Německa, jejichž podnikatelé si dlouhodobě stěžují na levnou konkurenci hlavně ze střední a východní Evropy. 

Podle europoslankyně Martiny Dlabajové (ANO) byla směrnice původně určená jako ochranářské opatření některých evropských zemí pro pracovníky dlouhodobě zaměstnané v cizině, například stavební dělníky, a nikoliv řidiče kamionů, kteří během jediného dne projedou i více zemí.

Kdyby směrnice platila i pro řidiče, bylo by to podle ministra Ťoka pro tuzemské dopravce likvidační. „Jde o narušení volného pohybu zboží a služeb. Pokud doprava ve směrnici zůstane, byrokratické a mzdové podmínky české dopravce zlikvidují,“ uvedl.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Styl

Domácí úkoly aneb jak neotrávit sebe ani dítě

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní sladidlo bez kalorií

Zavřít reklamu