خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Toto rozhodnutí ovlivní českou diplomacii. Nadšené nebude buď Rusko, nebo USA

 Zprávy 
26. února 2018 05:01 / Jitka Jahodová
  0   7
Podle Stropnického vydání hackera Nikulina ovlivní českou diplomacii Česká televize
Případ ruského hackera Jevgenije Nikulina ovlivní zahraniční vztahy Česka, řekl v České televizi ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický z hnutí ANO. O vydání zadrženého muže žádají Spojené státy i Rusko.
Nejnovější

Tohle není pro českou ekonomiku dobrá zpráva

Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán z hnutí ANO rozhodne, které zemi Česko vyhoví. Podle Stropnického ale kauza vydání ruského hackera bude mít v obou případech určitý dopad na českou diplomacii. Ministr zahraničí v demisi také kritizoval údajné ovlivňování Pelikána prezidentem Milošem Zemanem. 

„Pokud je tam nějaký tlak, tak to není úplně v pořádku. Existují jasná pravidla o tom, kdo požádal první. To si myslím, že je zásadní pravidlo. Dále záleží na tom, jaká byla způsobena škoda. Existují ještě další kritéria, podle kterých bude ministr Pelikán záležitost posuzovat," řekl Stropnický.

„Určitě však ta druhá strana, ať už to dopadne jakkoliv, nebude nadšena,“ myslí si ohledně požadavků USA a Ruska. Pelikán tento týden serveru Aktuálně.cz řekl, že ho prezident Miloš Zeman opakovaně žádal, aby byl Nikulin vydán do Ruska a ne do Spojených států. 

Stropnický dále prohlásil, že hnutí ANO zřejmě nepodpoří odvolání předsedy SPD Tomia Okamury z vedení sněmovny. To kvůli Okamurovým výrokům o koncentračním táboru v Letech navrhli lidovci.

„Může být řečeno spoustu zajímavého. Řada politiků se může vůči tomu nějakým způsobem vymezit, vyprofilovat, říct své stanovisko nebo vyvolat debatu na téma, které je nesmírně důležité, protože takové výroky by v naší společnosti neměly vůbec padat,“ odsoudil ale Okamurovy výroky Stropnický.

Okamura v lednu řekl, že byl tábor neoplocený a byl v něm volný pohyb. Podle lidovců tím zpochybňuje holokaust. Stropnický by místo hlasování o odvolání rád prosadil v jednání sněmovny diskusi, ve které by Okamura měl své výroky vysvětlit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Styl

Vybrat dětem gumáky není jen tak. Nekvalitní holinky mohou být nebezpečné

Dům a zahrada

Pěstujte si mátu po celý rok. Víte, který druh je nejlepší a nejchutnější?

Zavřít reklamu