خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Další přestřelka ve sněmovně. Atmosféra tady pořádně houstne

 Zprávy 
02. března 2018 04:28 / Jitka Jahodová
  1   9
Podle Bartoše má premiér úžasnou vlastnost odpovídat na věci, na které se ho nikdo neptal Česká televize
Premiér v demisi a šéf ANO Andrej Babiš čelil ve čtvrtek během interpelací ostrým dotazům ohledně možného konce šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pokládali mu je především Piráti, kterým se případný odchod šéfinspektora Michala Murína nelíbí.
Nejnovější

Tohle není pro českou ekonomiku dobrá zpráva

V jednu chvíli tak atmosféra v dolní komoře Parlamentu opravdu zhoustla. Šéf Pirátů Ivan Bartoš jako první u řečnického pultu mluvil o personálních čistkách a možném dosazování spřízněných lidí hnutí ANO do klíčových pozic ve státní správě. 

„Několik týdnů s obavami sleduji vaši snahu o odvolání, respektive donucení k odchodu ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů plukovníka Michala Murína,“ prohlásil Bartoš. „Tyto vaše kroky nelze dle mého názoru nazvat jinak než další účelový pokus výměny vedoucích pracovníků ve státních institucích doprovázený politickým i mediálních tlakem, a to za velmi vágních až neurčitých odůvodnění,“ dodal šéf Pirátů.

Premiér v demisi Adrej Babiš se ale Bartošovým útokům bránil. „Nevím, kde jste četl, že já chci pana Murína odvolat. Nikde jsem to neřekl,“ poznamenal. „Jenom jsem řekl, že k panu Murínovi nemám důvěru. To je všechno,“ dodal a zopakoval, že má pochybnosti o jeho profesionální i morální integritě. 

Babiš také opět upozornil na článek serveru iROZHLAS.cz týkající se Murína. „Murína kvůli kauze úniku informací Bereta vyslýchali policisté. Důstojník uvedl, že se stýkal s Gáboríkem, jehož policie stíhá kvůli obchodování s utajovanými informacemi. Četl jste to? iROZHLAS,“ prohlásil Babiš.

Do rukou se mu podle něj dostal audit GIBSu, na jehož základě napsal dopis ministryni financí Aleně Schillerové, aby na úřadu udělala kontrolu. Babiš také odmítl spojování GIBSu a kauzy Čapí hnízdo. „Pan Murín tady vyvolal nějakou aféru a vybraní novináři teď mluví o GIBS a Čapím hnízdě. Prosím vás, to je nesmysl. Nemá to s Čapím hnízdem nic společného,“ uzavřel Babiš.

Několikrát také Pirátům doporučil, aby si nastudovali, co Generální inspekce bezpečnostních sborů vlastně je. „Tak si to nastudujte, kluci,“ prohlásil. „Děkuji panu premiérovi za vystoupení. On, ve vší úctě, má úžasnou vlastnost odpovídat na věci, na které jsem se ho neptal,“ podotkl Bartoš. 

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek následně upozornil Babiše, že je nemá zkoušet z novinových článků. „Ujišťuji vás, prostřednictvím pana předsedajícího, pane premiére, že Pirátská strana žádné svoje noviny nemá, a že vy jste pravděpodobně jediný člověk, který tady sedí, který má vlastní noviny,“ dodal.

„Pokud vím, tak v jednacím řádu je napsáno, že nemluví-li řečník k věci, tak bude upozorněn. A pokud nemluví stále k věci, tak se mu odejme slovo. Takže to si spíš nastudujte, pane předsedající,“ obrátil se Michálek na šéfa SPD Tomia Okamuru, který schůzi jako místopředseda řídil.

Na Babišova slova zareagovala také místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Přestaňte tady oslovovat poslance kluci. Doufám, že se nedočkám toho, že tady budu oslovena holka. Skutečně to nepatří na tuto půdu,“ uzavřela sněmovní přestřelku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Styl

Vybrat dětem gumáky není jen tak. Nekvalitní holinky mohou být nebezpečné

Dům a zahrada

Pěstujte si mátu po celý rok. Víte, který druh je nejlepší a nejchutnější?

Zavřít reklamu