Martin Dejdar: Nemůžu být klidný, když se do parlamentu dostává komunistický fízl

Začínají se dít podivné věci za souhlasu zákonodárců, říká Martin Dejdar
 Zprávy 
12. března 2018 04:02 / Česká televize
  0   0
„Tíží mě to, co se teď děje kolem nás. Že se nemůžeme teď vůbec cítit svobodní v zemi, která by být svobodná měla. Domnívám se, že ohrožení demokracie tady u nás skutečně funguje a je jen na nás, abychom si řekli, jestli dál chceme trpět tyhlety věci, nebo se o tu demokracii znovu popereme,“ říká v pořadu Osobnost Plus oblíbený herec.
Nejnovější

Problémy kolem novičoku zdaleka nekončí

Podle Martina Dejdara nejsou zbytečná shromáždění a různé protesty. „Myslím si, že to je jediný způsob, jak můžeme vyjádřit svoji nespokojenost, protože politiky zvolíme a pak už nemáme možnost s tím něco dělat. A jak je vidět, tak to funguje,“.

A proč vlastně Martin Dejdar do politiky? „Protože vím, co je to chránit si soukromí a rodinu. Zažil jsem, co to znamená mít v ohrožení děti. Proto jsem se rozhodl před lety rodinu odstěhovat do jiné země, aby byly chráněny, když tady to nejde,“ je hercova odpověď na to, proč se neangažuje v politice.

Se svými zkušenostmi hodnotí Martin Dejdar také úroveň českých muzikálů. „Dělali jsme v Hudebním divadle Karlín muzikál Producenti. Jel jsem se na to podívat do New Yorku. Viděl jsem to dvakrát nebo třikrát a můžu vám říct, že české nastudování bylo srovnatelné,“ říká.

„A musíme vzít také v potaz, že naši herci a zpěváci jsou schopni zahrát ve filmu, v televizi i na divadle. V Americe je nabídka lidí a čekatelů na roli gigantická. V New Yorku bude po barech možná tisíc barmanů, kteří by mohli u nás hrát z fleku a čekají jen, až dostanou příležitost.“

O Spojených státech, kde jeho rodina několik let žila, mluví v kontextu generalizujícího českého pohledu. „Je strašně těžké vůbec tady o Americe mluvit, protože u nás přetrvává pohled, že je Amerika něco špatného a že bychom se tam vůbec neměli otáčet. A pořád mám takový pocit, že směřujeme na východ spíš než na západ. Je to strašná chyba. Řeknu jen jednu základní věc. Myslím, že svoboda spočívá v tom, že se lidé chovají podle platných psaných i nepsaných zákonů. A totéž čekají i od toho druhého. A že ten druhý se tak taky chová.“

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Toužíte po krásně opálené kůži? Jezte tyto potraviny

Dům a zahrada

Jak si vytvořit jezírko na zahradě jednoduše a nezruinovat přitom domácí rozpočet?

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou