Roztržka mezi ČSSD a Babišem

Pro Babiše je rétorika ČSSD nepřijatelná
 Zprávy 
01. dubna 2018 04:12 / Facebook
  4   4
„Nebudu tuhle hru hrát, jen zopakuji: ČSSD už nebude ustupovat, řada je na ANO,“ napsal v sobotu odpoledne na twitteru předseda sociálních demokratů Jan Hamáček. Reagoval tak na rozhovor předsedy hnutí ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše pro deník Právo.
Nejnovější

Další ministr české vlády čelí podezření, že opisoval

Babiš v rozhovoru označil požadavky ČSSD na pět ministerstev za nepřijatelné. Sociální demokraté podle něj také dobře ví, že jediným kandidátem na premiéra je on. Andrej Babiš, který je pověřen jednáním o sestavení nové vlády, v sobotním rozhovoru pro Právo řekl, že rétorika ČSSD je pro něj nepřijatelná.

„Nerozumím tomu, proč sociální demokraté a další stále dokola mluví o mém stíhání. Předtím to nevypadalo, že by to ČSSD tolik vadilo, teď to zase začali zdůrazňovat,“ nechal se slyšet. Dodal, že hnutí ANO kandidáta na premiéra měnit nebude. „Je to absurdní. Sociální demokraté dobře ví, že jsem nic neudělal. ANO se k tomu, kdo má být premiérem, vyjádřilo už xkrát a sociální demokraté ví, že naše hnutí na tom nehodlá nic měnit.“

„Neházíme jim ani drobky a ani se nechováme povýšenecky. Čistě matematicky by podle výsledku měli mít nárok na 2,5 ministra, my jim nabízíme čtyři. Copak to není důstojné?“ ptal se Babiš v Právu s tím, že požadavek pěti ministerstev je podle něj „přes čáru“.

Na to na twitteru reagoval Hamáček. „Ve čtvrtek ANO požádalo o týden na rozmyšlenou. Andrej Babiš ale mezitím přemýšlí nahlas v deníku Právo a strefuje se do ČSSD. Nebudu tuhle hru hrát, jen zopakuji: ČSSD už nebude ustupovat, řada je na ANO. Hezké Velikonoce všem.“

Sociální demokraté v úterý po schůzce s ANO oznámili, že jsou ochotni tolerovat v čele vlády trestně stíhaného Babiše. Za to by ovšem požadovali post ministra financí, nebo vnitra. ČSSD to považuje za garanci toho, že Andrej Babiš v čele vlády nebude mít vliv na vyšetřování svého obvinění z podvodu, jež se týká projektu Čapí hnízdo.

Hamáček pak ve čtvrtek znovu naznačil, že pokud ANO neustoupí od nominace trestně stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše, nebo nepřenechá straně ministerstvo vnitra či financí, znamenalo by to konec jednání. ČSSD totiž podle něho není připravena k dalšímu ústupku tohoto typu.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Pozor! Smoothie není až tak dietní, jak by se mohlo zdát

Dům a zahrada

I obyčejný ubrousek může být ozdobou stolu. Stačí být kreativní

1. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě

2. Václav Jiráček a Elizaveta Maximová přistiženi při něžnostech

3. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

4. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

5. Moderátorku Sandru Parmovou okradli