Cena bitcoinu znovu stoupá, za poslední měsíc vzrostla o 60 procent

 Zprávy 
29. dubna 2018 04:54 / Jitka Jahodová
  0   0
Hodnota kryptoměn v posledních měsících hodně kolísá Pixabay
Trh kryptoměn po letošním nejsilnějším propadu zažívá znovu renesanci, informuje o tom deník E15. Jejich hodnota za poslední měsíc vzrostla asi o 60 procent. A investoři už nestojí jen o bitcoin, který je nejznámější virtuální měnou.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Hodnota kryptoměn v posledních měsících hodně kolísá. V březnu dosahovala na světě v součtu 250 miliard dolarů. Teď to je skoro 400 miliard dolarů. List píše, že nejznámější virtuální měnou je sice bitcoin. Současný růst je ale způsobený hlavně vyšším zájmem investorů o další typy virtuální měny. Patří mezi ně třeba ethereum nebo ripple.

Analytici oslovení deníkem E15 se shodují, že význam bitcoinů bude klesat i v dalších měsících, a to hlavně proto, že po celém světě pořád vzniká velké množství konkurenčních projektů. Analytici taky upozorňují, že investice do virtuálních měn jsou hodně riskantní - jejich hodnota totiž během krátké doby může kolísat i o desítky procent.

Co je to Bitcoin? Jedná se o internetovou open-source P2P platební síť a také v této síti používanou kryptoměnu. Hlavní unikátností bitcoinu je jeho plná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě.

Síť funguje od roku 2009, kdy ji popsal a vytvořil člověk nebo skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. K autorství se v květnu 2016 přihlásil Australan Craig Steven Wright, což bylo ale rychle zpochybněno. Sahil Gupta označil za pravděpodobného autora bitcoinu Elona Muska, který má hluboké znalosti ekonomie, šifrování a kódování, Elon Musk ale toto tvrzení odmítl.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Náměsíčnost není radno podceňovat. Člověk si může i velmi vážně ublížit

Dům a zahrada

Triky v péči o pokojové rostliny, které jste ještě nevyzkoušeli

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu