Pod Malou se houpe židle. Babiš připouští její konec

 Zprávy 
08. července 2018 04:06 / Jitka Jahodová
  0   0
Babiš připouští konec Malé, pokud se prokáže plagiát Shutterstock
Pokud se prokáže, že ministryně spravedlnosti Taťána Malá opisovala v diplomových pracích, měla by asi odstoupit. Českému rozhlasu to řekl premiér a předseda ANO Andrej Babiš.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Malá čelí podezření, že opsala části dvou svých diplomových prací, sama ministryně uvedla, že nevidí důvod k rezignaci a že má ve vztahu ke studiu svědomí čisté.

Minulý týden vyvstaly pochyby o diplomové práci Malé při studiu práv na soukromé Panevropské vysoké škole v Bratislavě, v níž experti podle médií objevili opsané pasáže. Obdobná podezření se pak objevila také u práce ministryně na Mendelově univerzitě v Brně. Sněmovní opozice v souvislosti s tím kritizovala účast Malé ve vládě.

Radiožurnál v souvislosti s pochybami kolem vysokoškolského vzdělání položil Babišovi otázku, zda by Malá měla odstoupit, pokud se její plagiátorství potvrdí. „Tak pokud to tak je, tak asi ano, ale já jsem s ní nemluvil a ona tvrdí, že to tak nebylo. Tak je to tvrzení proti tvrzení,“ odpověděl premiér.

Malá bude podle Babiše pozvána na pondělní jednání poslaneckého klubu ANO, aby situaci kolem údajného opisování vysvětlila. „Doufám, že se obhájí a že je to jenom, řekněme…, nevím, jak to říct, nechci použít to klasické slovo kampaň, jako Čapí hnízdo,“ doplnil premiér, který je stíhán kvůli údajnému dotačnímu podvodu právě v kauze kolem farmy Čapí hnízdo.

Rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová již dříve řekla, že Malá v práci Mikroklimatické podmínky v chovu králíků z roku 2005 prokazatelně opsala jedenáct stran z textu studentky Zity Pavlišové. Podle univerzity by práce nyní neprošla antiplagiátorským systémem, ale před třinácti lety bylo odhalování plagiátů velmi obtížné. Univerzita si však nadále stojí za svým prohlášením, že práce splnila svým charakterem požadavky, které jsou na závěrečné práce kladeny.

Prvky možného plagiátorství nese také práce Malé z roku 2011 na vysoké škole v Bratislavě, v níž našel systém na odhalování podvodů opakovanou shodu s příspěvky na internetu i s prací jiné autorky.

Malá pochybnosti o svých pracích odmítá. V dřívějším tiskovém prohlášení k výtkám k práci z brněnské univerzity uvedla, že nečekala, že se novináři budou zabývat 13 let starou diplomovou prací. Nyní dodala, že k odstoupení nevidí důvod.

Komentáře
Reklama
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Princezna, která se styděla. Co pro ni bylo vrcholem erotiky v pohádce Byl jednou jeden král?

Dům a zahrada

Jak správně pečovat o vánoční kaktus, aby krásně kvetl

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu