Volby skončily. Kdo zvítězil s největší převahou?

 Zprávy 
07. října 2018 07:35 / Jitka Jahodová
  0   7
Bývalý chemik a vyzyvatel Miloše Zemana usedne v Senátu Česká televize
Jiří Drahoš dokázal v senátních volbách zúročit prezidentskou kandidaturu a stal se vůbec nejúspěšnějším kandidátem v prvním kole. Již v prvním kole překročil 50% hranici a získal senátorské křeslo.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Drahoš kandidoval ve volebním obvodu Praha 4 za STAN s podporou dalších stran.

Sčítání výsledků senátních a komunálních voleb přineslo mnoho zajímavých výsledků. Jiří Čunek na Vsetínsku byl zvolen senátorem už v prvním kole, zatímco Jaroslav Kubera na Teplicku bude muset do kola druhého. 

První kolo senátních voleb vyhrála ODS s 11 finalisty před ANO s deseti. Úspěšní byli i Starostové a lidovci, kteří už získali po jednom senátorovi, ČSSD může obsadit jen pět křesel ze 13 obhajovaných. STAN má ve finále pět kandidátů, lidovci čtyři. Po třech kandidátech budou mít v závěrečném klání Piráti a hnutí Senátor 21.

Velmi zajímavý vývoj senátních voleb vidělo Náchodsko, kde se o vítězství do poslední chvíle přetahoval lidovecký šéf Pavel Bělobrádek s Martinem Červíčkem z ODS. Oba postupují do druhého kola.

Mezi poraženými byli naopak bývalý středočeský hejtman David Rath na Litoměřicku nebo expremiér Jiří Paroubek (oba dříve ČSSD) a protislamistický aktivista Martin Konvička na Ostravsku.

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Vyzkoušejte terapii mrazem, je to skvělá prevence nemocí

Dům a zahrada

Sháníte zajímavou venkovní dekoraci? Vyrobte si sněhuláka z plastových kelímků

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu