Kdo jsou největší spořílci v Evropě?

 Zprávy 
01. prosince 2018 04:00 / Jitka Jahodová
  12   5
Nejspolehlivějšími plátci dluhu pak Češi a Lucemburčani Pixabay
Češi a Švédové jsou v Evropě největšími „spořílky“. Zatímco v ČR uspoří nějakou částku měsíčně 72 procent obyvatel, ve Švédsku je to dokonce 74 procent.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Vyplývá to z průzkumu společnosti Intrum, jehož se zúčastnilo více než 20 tisíc spotřebitelů za 24 evropských zemí. V průměru nějakou částku měsíčně uspoří 59 procent Evropanů, kteří se šetření zúčastnili.

Češi v průměru uspoří zhruba čtyři tisíce korun měsíčně. A jen osm procent z nich zvažuje z důvodu tíživě finanční situace přestěhování do zahraničí. To je dokonce nejméně v Evropě. Stejný podíl vykazují již jen Rakušané, evropský průměr činí osmnáct procent. Stejný podíl Evropanům, tedy osmnáct procent, pak nemá svoji finanční situaci pod kontrolou. V ČR je tou pouze jedenáct procent lidí, tedy nejméně ze sledovaných evropských zemí.

Data společnosti Intrum potvrzují celkovou dobrou platební morálku Čechů. Korespondují s aktuálními údaji Eurostatu. Podle nich jsou Češi jsou v EU po Lucemburčanech druzí nejspolehlivější plátci dluhu. 

Eurostat každoročně publikuje data za nesplácený dluh na hypotékách, leasingu, nájemném či na účtech za energie nebo vodné. V loňském roce byla v problémech se splácením těchto částek pouze 3,2 procenta české populace, zatímco průměr EU činil 9,3 procenta. Lépe než my na tom bylo už právě jen Lucembursko, kde daná položka činila rovná tři procenta.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

V 50. letech připravil stát Čechoslováky o úspory. Tam, kde se vzbouřili, tvrdě zasáhl

Dům a zahrada

Máte doma v garáži akumulátorovou čtyřkolku či skútr? Dejte si pozor na baterii

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu